Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Spolky > Spolek sběratelů a přátel exlibris


Spolek sběratelů a přátel exlibris

Po r.1960 vznikl Kroužek přátel a sběratelů grafiky asi se 20 členy, působící při ZK ROH Synthesia v Ohrazenicích. Organizátorem byl Ing.L.Bárta, odbornými garanty A.Rybička, knihkupec, vydavatel edice ERA a výtvarník J.Schletter. R.1967 uspořádán v Pardubicích celostátní Sjezd Spolků sběratelů a přátel exlibris – SSPE. Zrychlením života po r.1989 ubylo volného času, ubylo členů, kroužek se osamostatnil, založen jako Spolek sběratelů a přátel exlibris. Schůzky navštěvuje cca 12 členů. Schránku a adresu má v ESD Pardubice, tajemníkem r.2009 Zdeněk Řehák.
      
Viz také:

      Spolky


Předchozí heslo: Spolek pro zřízení divadelního domu v Pardubicích

Následující heslo: Spolek techniků východních Čech


Diskuse k článku: Spolek sběratelů a přátel exlibris


Nabídka ex libris

Napsal(a): Karel Fiala   |   2017-03-03 11:42:07   |   kfiala@email.cz
Vážení sběratelé, na tomto odkazu: http://solisbury.rajce.idnes.cz/, můžete shlédnout desítky ex libris z mé sbírky, kterou Vám tímto nabízím. Doufám, že Vás má nabídka osloví.

Sbírka exlibris

Napsal(a): Karel Fiala   |   2017-01-14 17:05:52   |   kfiala@email.cz
Vážení sběratelé, spolu s mým otcem jsme v osmdesátých letech sbírali exlibris a vytvořili tak dost obsáhlou sbírku. Jelikož otec zemřel a můj zájem o sbírání zanikl, chci jednotlivá dílka nabídnout k prodeji. Na netu jsem našel Vaši organizaci. Rád bych získal informaci, zda máte zájem o mou nabídku a za druhé adresy případných zájemců. Mám v úmyslu oskenovat tuto sbírku a nabídnout ji na netu. Děkuji za Vaši zprávu. Karel FialaNapsat příspěvek k článku: Spolek sběratelů a přátel exlibris


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014