Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Všechno > Dufek Otto


Dufek Otto

narozen 17.10.1930 v Martínkově okr.Třebíč.

Mládí prožil na jižní Moravě. Původním povoláním učitel, stal se vojákem z povolání, sloužil na pardubickém letišti. V Pardubicích se trvale usídlil, r.1960 se stal novinářem. Začínal v časopise „Vítězná křídla“, pak byl vedoucím oddělení deníku „Obrana lidi“. Po 4 letech se stal zástupcem šéfredaktor a šéfredaktorem týdeníku.

Dálkově vystudoval žurnalistiku na UK v Praze. Zaměřoval se na vojenství, letectví, kosmonautiku, jako je-den z prvních českých novinářů navštívil Hvězdné městečko, kosmodrom Bajkonur. Literární tvorbě se věnoval od r.1964, kdy vydal knížku „Vítězný let“, o rok později „Pohlednice z letiště“. Je autorem seriálů: Se znakem kalicha, Lidé statečného srdce, Hrdinové neumírají...

Navštívil několik zemí Evropy a Asie, z cest po Mongolsku vznikla publikace „V zemi Aratů“. R.1990 se stal spolumajitelem nakladatelství Spektrum D v Pardubicích.

Zemřel 27.4.2007 v Pardubicích. Jeho tchánem byl František Bíbus. Jeho syny jsou Petr Dufek, narozený r.1956, odborný publicista, Pavel Dufek, narozený r.1957, redaktor a nakladatel.


Předchozí heslo: Dudešek Leopold

Následující heslo: Ducháčková Vilma, MUDr.


Diskuse k článku: Dufek Otto


K tomuto článku ještě nebyl napsán žádný příspěvek.Napsat příspěvek k článku: Dufek Otto


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014